Złącza kablowe ZK

Złącza kablowe ZK są elementami składowymi kablowej sieci elektroenergetycznej nN. W zależności od potrzeb wykorzystywane są do rozdziału energii elektrycznej, pomiaru energii, oraz do zabezpieczenia przed skutkami przeciążeń i zwarć w sieciach kablowych niskiego napięcia. W zależności od zastosowania w liniach kablowych niskiego napięcia stosuje się:

  • złącza węzłowe,
  • złącza przelotowe,
  • złącza końcowe.

Odpowiednie zastosowanie złączy kablowych węzłowych, końcowych lub przelotowych umożliwia tworzenie struktury sieci elektroenergetycznej w postaci odgałęzień, pętli lub końcowych punktów zasilania odbiorców. Podstawowymi elementami składowymi złączy kablowych są:

  • zabezpieczenia poszczególnych linii kablowych przeważnie w postaci podstaw bezpiecznikowych lub rozłączników bezpiecznikowych przystosowanych do zabudowy wkładek bezpiecznikowych topikowych odpowiedniego rozmiaru NH00, NH1, NH2, NH3
  • główne tory prądowe wykonane z płaskowników miedzianych lub aluminiowych, których przekrój obliczany jest na podstawie wartościami prądów znamionowych złącza kablowego. Niejednokrotnie główne tory prądowe w złączu wykonane są giętkim przewodem izolowanym typu LGY
  • szyna PEN neutralno-ochronna, która umożliwia podłączenie wymaganego lokalnego uziemienia w złączu kablowym. Szyna PEN powinna również być dostosowana do montażu zwieraczy zakładanych podczas prac serwisowych na danym odcinku lini kablowej sieci elektroenergetycznej.

W naszej standardowej ofercie proponujemy złącza kablowe ZK w obudowie na bazie izolacyjnego trudnopalnego i samogasnącego kompozytu (poliester+włókno szklane) w kolorze RAL7035 odznaczajacym się odpornością na działanie warunków atmosferycznych UV. Na życzenie złącza kablowe możemy dostosować do montażu naściennego, nasłupowego, wolnostojącego lub na fundamencie do wkopania w ziemię.

Wszystkie prefabrykowane przez nas złącza kablowe wraz ze stosowanymi rozwiązaniami technicznymi są zgodne z normami i wytycznymi działów standaryzacji zakładów energetycznych poszczególnych rejonów na obszar których prowadzimy dystrybucję naszych wyrobów. Każde z oferowanych przez nas złączy kablowych posiada wszelkie wymagane certyfikaty oraz deklarację  zgodności.

ZŁĄCZE KABLOWE Z2-RBK160A ZŁĄCZE KABLOWE Z2-RBK160A
Producent: EL-BIG
Cena: 295,00 zł (netto: 239,84 zł )
szt.
zobacz więcej
ZŁĄCZE KABLOWE ZK1-RBK160A ZŁĄCZE KABLOWE ZK1-RBK160A
Producent: EL-BIG
Cena: 510,00 zł (netto: 414,63 zł )
szt.
zobacz więcej
ZŁĄCZE KABLOWE ZK2-2xRBK160A ZŁĄCZE KABLOWE ZK2-2xRBK160A
Producent: EL-BIG
Cena: 750,00 zł (netto: 609,76 zł )
szt.
zobacz więcej
ZŁĄCZE KABLOWE ZK3a-3xRBK160A-VK120mm2 ZŁĄCZE KABLOWE ZK3a-3xRBK160A-VK120mm2
Producent: EL-BIG
Cena: 940,00 zł (netto: 764,23 zł )
szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl