Opcje przeglądania

Rozdzielnice dźwigowe RD

Rozdzielnica dźwigowa to elektryczna rozdzielnica budowlana znajdująca zastosowanie przy zasilaniu dźwigów i żurawi pracujących na budowie. Najczęściej rozdzielnica dźwigowa jest częścią rozbudowanego systemu zasilania placu budowy. Rozdzielnia dźwigowa wyposażona jest w zabezpieczenie główne najczęściej w postaci zabezpieczenia nadmiarowoprądowego topikowego oraz  główny wyłącznik prądu mający za zadanie odcięcie dopływu prądu do dźwigu w sytuacjach awaryjnych.

Układy napędowe dźwigów i żurawi budowlanych zawierają bardzo często przemienniki częstotliwości - falowniki. Przemiennik częstotliwości jest odbiornikiem nieliniowym w którym następuje przełączanie napięcia z częstotliwością rzędu KHz. Realizacja ochrony przeciwporażeniowej w rozdzielnicach dźwigowych poprzez zastosowanie wyłączników różnicowoprądowych jest bardzo trudne ponieważ prąd upływowy w przewodzie ochronnych może mieć przebieg silnie odkształcony. Za względu na wymienione zjawiska zachodzi konieczność stosowania w rozdzielnicach dźwigowych wyłączników różnicowoprądowych o prądzie różnicowym nie mniejszym niż 100mA oraz odpowiedniej czułości określanej jako typ wyłącznika. Stosowane w naszych rozdzielnicach dźwigowych wyłączniki różnicowoprądowe typu U zapewniają właściwą pracę przy częstotliwości prądu upływu różnej od 50 Hz. Reagują przy na prądy różnicowe sinusoidalne i pulsacyjne zapewniając prawidłową prace urządzeń dźwigowych. Dla dużych prądów znamionowych rozdzielnic dźwigowych stosujemy przekaźnik różnicowoprądowy z zewnętrznymi przekładnikami różnicowoprądowymi PFR typu U dostępny dla prądów do 400 A.

Produkowane przez nas rozdzielnice dźwigowe mogą być wykonane w wersji mobilnej na stalowym stojaku lub w wersji z fundamentem do posadowienia w gruncie.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl