Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Rozdzielnice do fotowoltaiki RPV DC

ochrona przeciwprzepięciowa 

stopień T2 (C)

strona DC Uocmax=1000V

Instalacja fotowoltaiczna ze względu na swoją budowę i usytuowanie jest poważnie narażona na przepięcia powstałe w wyniku bezpośredniego uderzenia pioruna lub w wyniku indukowanych przepięć spowodowanych przez pobliskie wyładowania atmosferyczne. W celu ochrony falowników DC/AC i modułów fotowoltaicznych stosuje się ograniczniki przepięć PV.

Oferowane rozdzielnice fotowoltaiczne RPV T2 (C) mają IP65, a wszystkie użyte elementy są dostosowane do napięcia 1000V DC. W większości wykonań rozdzielnic fotowoltaicznych RPV zrezygnowano z rozłącznika DC, ponieważ jest on fabrycznie montowany w falowniku.

Oferowane rozdzielnice fotowoltaiczne RPV dostosowane są zarówno do montażu na farmach fotowoltaicznych (IP65) w warunkach zewnętrznych jak i wewnątrz budunków.

Seria rozdzielnic RPV T2 (C) przeznaczona jest do ochrony instalacji fotowoltaicznych: stringów, modułów PV oraz falowników/inwerterów przed indukowanymi przepięciami atmosferycznymi lub przepięciami łączeniowymi.

Szczególnie narażonym elementem instalacji PV jest falownik, który w przypadku braku odpowiedniego zabezpieczenia może zostać trwale uszkodzony.

Rozdzielnice serii RPV T2 (C) stosujemy w przypadku kiedy budynek nie jest wyposażony w instalację odgromową (piorunochron) lub zachowane są przewidziane przepisami normy odstępy izolacyjne pomiędzy instalacją fotowoltaiczną i odgromową.

  

Jedna rozdzielnica RPV T2 (C) chroni moduły fotowoltaiczne i falownik DC/AC. Jeżeli jednak odległość miedzy modułami PV i falownikiem jest większa niż >10m, należy bezwzględnie zastosować drugą rozdzielnię serii RPV T2 (C) w pobliżu falownika DC/AC po stronie DC.

Firma El-BIG Jarosław Wręczycki jest certyfikowanym instalatorem w zakresie Odnawialnych Źródeł Energii OZE i jest wpisana w rejestrze certyfikowanych instalatorów pod numerem OZE-E/13/000053/15 prowadzonym przez Urząd Dozoru Technicznego.

Rozdzielnica modułowa PV 1x12 1500V DC IP65 Rozdzielnica modułowa PV 1x12 1500V DC IP65
Producent: EL-BIG
Cena: 110,00 zł (netto: 89,43 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl